-hřiště má rozměry min. 60x45 a max. 90x 60 metrů

-branky musí splňovat rozměry od 1,00 x 0,75 metrů do 3,00 x 1,90 metrů

-Rozměry hřiště a branek stanovuje domácí tým

-datum a čas musí být pevně stanoveny min. druhý den před zápasem

-hraje se 2x 30 minut, u týmů Akademií 2x 25 minut

-přestávka trvá 8 minut

-počet hráčů je 6+1, u týmů Akademií 5+1

-hraje se s míčem číslo 5

-při nerozhodném stavu po základní hrací době náseduje prodloužení 2x 10 minut, pokud se i po tom nerozhodne následuje penaltový rostřel, z každého týmu kope 5 hráčů, poté při nerozhodném stavu "náhlá smrt". Pozn.: hráči se můžou opakovat až poté, co se prostřídají všichni hráči, kteří dohráli zápas v sestavě(nebyli vystřídáni)

Tresty

-na každém zápase musí  být rozhodčí, který má plnou moc nad řízením utkání. Pokud vyhodnotí, že se v zápase nemůže pokračovat(nepokoje fanoušků,počasí...) může zápas přerušit, ukončit nebo kontumovat.

ŽLUTÁ KARTA

-hrubé fauly, nesportovní chování...

ČERVENÁ KARTA

-zákeřné fauly z úmyslem někoho zranit, pokud běží hráč sám na brankáře a je faulován...

DISCIPLINÁRNÍ TRESTY

-při zákroku, který způsobil vážné zranění, opakované nepřípustné chování...

Dresy

-všichni hráči musí mít trička(dresy) stejné barvy

-brankář musí být barevně odlišen

-oba soupeři musí mít odlišné barvy dresů, tyto dresy musí před zápasem schválit rozhodčí

Ostatní

-sezóna má dvě přestupové období(v létě a v zimě)

-po konci přestupového období jsou týmy nuceny odevzdat každému ze soupeřů uzavřenou soupisku svého týmu